Póñase-se connosco

Francia

París coroada a mellor cidade de bares oculta do mundo

COMPARTIR:

publicado

on

Un novo estudo de Almacenamento radical analizou o número de speakeasy en cada cidade, as críticas de Google e o número de seguidores en Instagram para crear The Speakeasy Index. 

Principais achados:

  • París é a capital do mundo clandestino, coa puntuación máis alta do noso índice (9.42/10), con numerosas barras ocultas para escoller.
  • Existen 16 faladoiros en total en París, o segundo na lista é Bangkok con 11 speakeases, seguido por Londres con 10.
  • Londres, Saraxevo e Berlín son o fogar de algúns dos do mundo os speakeases máis escondidos con menos de 400 seguidores de Instagram e comentarios de Google.
  • O speakeasy máis secreto de París is Le Bistrot Des Cinéastes, Con durante 500 Seguidores de Instagram.
  • Sidney é o lugar máis famoso de Australia, mentres que Dubai e Singapur ofrecen os lugares para beber máis escondidos de Asia. 

Finding a great place where they can relax and grab a drink on holiday is an important part of many travellers’ holidays.  Many large cities across the globe have some wonderful hidden bars (speakeasies), that offer a range of exciting drinks (wines, beers, cocktails, and mocktails) for the weary traveller and residents alike.

Este novo estudo dos analistas de tendencias de viaxes en Almacenamento radical revela as mellores localizacións para os bares mellor escondidos mirando as recensións de Google, o número de bares speakeasy e o número de seguidores de Instagram para dar unha clasificación definitiva.

As 50 mellores cidades do mundo para clandestinos

categoríacidadeNúmero de barras ocultasSeguidores medios de InstagramValoración media de GooglePuntuación do índice Speakeasy
1París1613,7534.49.42
2Bangkok115,9534.58.93
3Londres104,8844.68.80
4Roma1014,9184.48.56
5Berlín101,6064.38.53
6nova York1025,2884.38.23
7Liverpool610,0384.78.22
8Las Vegas714,7544.58.21
9os anxos714,3334.38.04
10Atenas52,5214.58.00
11Perth42,7314.67.96
12Amsterdam511,4114.57.90
12Manchester513,4774.57.89
14Dubai32,4464.67.86
15Belgrado22,2954.97.83
15Ibiza23,2304.87.83
17Birmingham35,5404.67.81
18Sydney4100714.77.79
18Singapur35,4114.67.77
20Bologna23,3324.67.71
20Zúric22,1794.87.69
22New Orleans25,1614.67.68
22Seúl37,5754.47.66
24Hong Kong311,6304.57.65
24Viena26,3144.77.65
26Montreal311,3204.67.62
27Adelaida26,7114.57.59
28Budapest27,9804.67.57
29Phoenix425,0494.57.56
30Frankfurt13,9674.77.56
31San Francisco35,5474.67.55
31Hamburgo13,8504.77.54
33Manila16064.57.54
33Hanoi11,7354.67.51
33Houston410,4274.17.51
36Ho Chi Minh City13,2404.67.50
36Estocolmo25,8894.57.49
38Cidade do Cabo212,4004.77.45
39Copenhague23,7144.57.44
40Miami529,0574.37.43
41Estambul25,1934.37.42
42BNG537,9854.37.40
43Barcelona747,6364.47.37
44Melbourne216,6004.77.36
45Sarajevo1754.27.34
46Torino18,7694.47.29
47Tokio15,6874.37.29
48Chicago673,4114.57.12
49Milán222,2504.57.08
50Bos Aires294,5004.35.78

A mellor cidade para visitar os speakeasy é París, Francia, cunha puntuación de 9.42 sobre 10 no noso índice de speakeasy. En segundo lugar está Bangkok, Tailandia, cunha puntuación de 8.93, seguida de Londres, Reino Unido, en terceiro lugar con 8.80.

Algúns dos mellores clandestinos de París

propaganda

O bar clandestino máis popular de París é Little Red Door. Este bar secreto ten máis de 45,000 seguidores en Instagram, polo que é un bar moi popular para a cidade, e unha valoración media de Google de 4.4 en máis de 2,000 comentarios. Little Red Door descríbese como un "país das marabillas dos cócteles", que ofrece un "universo de cócteles e sabores".

Outros bares escondidos populares de París inclúen The Syndicates (35,900 seguidores de Instagram), Candelaria (27,800 seguidores) e Serpent A Plume (17,400 seguidores).

O bar con menos seguidores de Instagram é Le Bistrot Des Cinéastes con 483, que podería considerarse o mellor bar clandestino para aqueles que queren unha experiencia de bar máis discreta e discreta.

SpeakeasySeguidores de InstagramValoración de GoogleComentarios de Google
Porta vermella45,7004.42,252
Os Sindicatos35,9004.51,287
Candelaria27,8004.32,310
Serpe A Penacho17,4004.1395
Os Lavomatics13,3004.11,831
Le Bar De La Maison Souquet13,2004.8573
A Mezcaleria11,5004.1744
moonshiner9,6154.52171
O Epicier10,0003.9776
19059,7984.5286
Rehab9,3014.6136
Segredo 87,2934.354
Promesa de Ouro4,8424.7368
Entrada prohibida2,1824.7351
Le Liquorium1,7414.4168
Le Bistrot Des Cinéastes4834.6830

Para o investigación completa incluíndo as 50 mellores cidades para bares escondidos, os mellores bares clandestinos e as cidades cos bares máis escondidos.

Comentando os descubrimentos, Giacomo Piva, analista de tendencias de viaxes e cofundador de Almacenamento radical dicía isto: 

"Topar bares escondidos ao visitar unha cidade sempre é un descubrimento emocionante, pero como TikTok e Instagram fan que os bares ocultos sexan máis populares que nunca, agora convertéronse en parte do itinerario para as persoas que visitan novas cidades.

“As our research shows, there are some hidden bars that have very few reviews, which suggests some may well be more hidden than others, However, it is worth considering that not all hidden bars will be disguised from the public, as they wouldn’t have enough custom to remain open.”

Metodoloxía

Neste estudo, definimos os speakeasies como bares que se refiren a si mesmos como speakeasy ou son un bar oculto ou secreto. Estes bares adoitan estar en lugares escuros ou teñen entradas ocultas que deliberadamente non serían obvias para alguén que pase. Debido á natureza secreta dos speakeasies, é posible que haxa máis en todo o mundo que non se mencionen en liña e que non se puidesen incluír aquí.

Usamos datos das recensións de Google Maps e Instagram para determinar unha puntuación de índice para cada un dos speakeasies e, a continuación, clasificamos os speakeasies en función das súas puntuacións de índice.

Así se calculou a ponderación do índice que contribúe a unha media de 10/10 puntos: 

  • Recensións medias de Google = 10 %
  • Valoración media de Google = 10 %
  • Seguidores de Instagram = 30%
  • Número de bares clandestinos/ocultos na cidade = 50 %

Sobre o almacenamento radical

Almacenamento radical (anteriormente BAGBNB) son expertos en almacenamento de equipaxe que ofrecen unha rede de servizos de equipaxe cómodos e seguros para turistas, mochileros e viaxeiros de negocios en máis de 600 cidades de todo o mundo desde 2017.

Traballando con socios e empresas locais, Radical Storage axuda a facer unha viaxe de vacacións ou de negocios máis lixeira e agradable, coidando das pertenzas dos viaxeiros mentres exploran o seu destino.

Comparte este artigo:

EU Reporter publica artigos de diversas fontes externas que expresan unha ampla gama de puntos de vista. As posicións adoptadas nestes artigos non son necesariamente as de EU Reporter.

Trending